- U prvom delu, testiraju se tri plastične I-grede različitih dužina pod kompresijom kako bi se istražio način njihovog otkazivanja. Način na koji element otkazuje (savijanje ili ne) određuje se njegovim koeficijentom vitkosti, a ovaj odnos se izračunava za svaku gredu. Takođe su obuhvaćene teme kao što su radijus gira i moment inercije površine.
- U drugom delu, kritička sila se predviđa pomoću Eulerove jednačine kolone. Kada se kompresivna sila primeni na duži pravolinijski stub, on će elastično da se kompresuje dok se ne dostigne kritična sila, i u tom trenutku će stub iznenada da se savije. Odnos između ovog kritičnog opterećenja i materijala i geometrije kolone naziva se Eulerova jednačina kolone.
- PASCO prednost: PASCO Capstone softver ima mogućnost da ugrađuje uživo video iz veb-kamere i sinhronizuje podatke Materijalskog testera sa snimljenim videom. Tada možete da reprodukujete video zajedno sa podacima na grafikonu, prolazeći kroz jedan frejm po jedan da vidite tačnu tačku pucanja.
Tekst je mašinski preveden.
- set EX-5558
- 1x Mašina za testiranje materijala (ME-8236)
- 1x Strukturalni nosač (ME-8242)
- 1x Set članova krovnog nosača (ME-6993)
- 1x Set plosnatih konstrukcijskih elemenata (ME-6987)
- 1x Tanki I-nosači (ME-7012)
- 1x Digitalni šubleri (SE-8710)
- 1x 550 ili 850 univerzalni interfejs ili AirLink (neophodno)
Tekst je mašinski preveden.
Naziv: EX-5558
Proizvođač: N/A
Uvoznik: Micom TM International d.o.o., Srbija
Zemlja porijekla: N/A